LT Stable - шаблон joomla Книги

Aktualitātes

23. novembrī Maltas pagastā norisinājās iedzīvotāju sapulce par turpmāko kārtību kā tiks veikta sadzīves atkritumu apsaimniekošana Maltas pagasta teritorijā. Ar iedzīvotājiem tikās Maltas apvienības pārvaldes vadītājs Edgars Blinovs, SIA “Maltas dzīvokļu-komunālās saimniecības uzņēmuma” (“MaltasDzsku”) valdes loceklis Jānis Kravalis un SIA “ALAAS” valdes loceklis Aigars Metlāns un izpilddirektors Jurijs Petkevičs.
Rēzeknes novada pašvaldības teritorijā ir viena atkritumu apsaimniekošanas zona, kuras operators ir SIA “ALAAS”. Izņēmums bija Maltas pagasts, kur pakalpojumu daļēji nodrošināja arī SIA “Maltas dzīvokļu-komunālās saimniecības uzņēmums” (“Maltas DzKSU”). No 2023.gada 1.janvāra visā Maltas ciema teritorijā atkritumu apsaimniekošanu nodrošinās SIA “ALAAS”.
Šogad tieši Latgalē valsts svētkus svinējām uz balti saplaukušas zemes fona, jo sniegs zemītei bija uzgūlies skaisti vieglā kārtā, simboliski ļaujot pašiem “atstāt pēdas” un novērtēt to, ko citi ir paveikuši. Svētku afiša vēstīja, ka Maltā 18. novembrī būs pagasta darbīgo ļaužu tradicionālā sveikšana, vietējo kolektīvu koncerts un Santas Sāres koncertstāsts “Latvija četros gadalaikos”. Taču par svētku noskaņas kodolu kļuva Maltas Goda pilsoņa nosaukuma atjaunošana (pēc 14 gadu pārtraukuma) un fotogrāfiju izstādes “Latgales baltajos lielceļos sastaptie” atklāšana. Katrs izvēlējās sev tuvāko pasākumu…

Mēs katrs esam saknes kamols,

Kurš dzīvē ripo  savu ceļu,

Bet, atskatoties senču saknēs,

Mēs esam vienā kamoldzīslā.

(Līga Tulinska)

 

Ir kļuvis par tradīciju novembrī Maltas vēstures muzejā organizēt dzimtu pētnieku pasākumus ciklā “Tuvāk saknēm”. Tajos maltieši vai cilvēki, kuri ir dzimuši Maltā, kuriem senču saknes ir Maltā vai tuvākajā apkārtnē, prezentē savus pētījumus par dzimtām. Tajos tiek pāršķirstītas dzimtu lappuses, uzzinām vairāk par cilvēkiem, izcilām personībām, par tradīcijām ģimenēs, stāstus un leģendas, notikumus, kas ir arī spilgtas laikmeta liecības. Katra tāda iepazīšanās ir bagātināšanās.

11. novembrī, Lāčplēša dienā, kas ir arī Polijas neatkarības diena, savu poļu dzimtas pētījumu prezentēja Anatolijs Pavļukevičs.

Iespēja uzklausīt Anatolija dzimtas pētījumu bija iespēja pārliecināties par cilvēka pamatīgumu, par nopietno attieksmi pret jebkuru veicamu darbu. Sakņu spēks stiprinājis Anatoliju, veicot apzinīgi un kārtīgi darba pienākumus, pelnīti saņemot Maltas Goda pilsoņa nosaukumu. Tāpat apbrīnas vērts ir pamatīgais pētījums.

23. novembrī plkst. 16.00 Maltas pagastā, pārvaldes zālē (Brīvības iela 6, Maltā) notiks Maltas pagasta iedzīvotāju sapulce par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Sapulcē piedalīsies Maltas apvienības pārvaldes vadītājs Edgars Blinovs, SIA “Maltas dzīvokļu-komunālās saimniecības uzņēmuma” valdes loceklis Jānis Kravalis un SIA “ALAAS” izpilddirektors Jurijs Petkevičs.

Pamatojoties uz Konkurences padomes un  Biedrības “Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera” atzinumiem, tiek secināts, ka  kapitālsabiedrībās lielākoties tiek sniegti līdzīgi vai vienādi pakalpojumi dažādās novada vietās, tāpēc, lai uzlabotu kapitālsabiedrību pārvaldību, vienādotu darbības principus, ir nepieciešams optimizētu administratīvos resursus un izmaksas, vienādojot pakalpojumu sniegšanas tarifus.

Arī Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienā Maltas pagasta pārvalde turpina skaisto tradīciju – pateikties dažādās jomās aktīviem iedzīvotājiem. Apbalvojamie noteikti, pamatojoties uz pagasta iestāžu iesniegtajiem ierosinājumiem un sasniegtajiem darba rezultātiem.

Otrdiena, 08 Novembris 2022 10:14

"Tuvāk saknēm"