LT Stable - шаблон joomla Книги

Aktualitātes

Otrdiena, 09 Augusts 2022 14:00

Futbols Maltā

 

Parasti ekskursijās apceļo tālākus un tuvākus novadus. Šoreiz mēs, Maltas pagasta bibliotēka, skolēnu vasaras brīvlaikā nolēmām organizēt ekskursiju, lai tuvāk iepazītu savu dzimto ciematu Maltu. Lai gan viss šķiet zināms un pazīstams, interesantu vietu ciematā un pagastā ir daudz.

Ekskursijas maršruts ”Ielas garumā” bija saistīts ar Stacijas, 1. Maija, Brīvības un Parka ielu. Savu ceļojumu uzsākām no Bērnu un jauniešu centra, tālāk pa Stacijas ielu uz ciemata centru – lielceļu krustcelēm. Pa ceļam ievērojām, ka Stacijas ielā ir vairāki lieli un ievērības cienīgi ozoli, liepas, kļavas. Iela ir ļoti zaļa.

Trešdiena, 03 Augusts 2022 08:32

Grāmatas atvēršanas svētki muzejā

Muzeja acīs ir varavīksnes loka atspīdums, jo jūtamies iepriecināti un izredzēti, ka Maltas muzeja pagalmā 23. jūlijā notika grāmatas “Jura Gaigala varavīksne” atvēršanas svētki. Paldies par milzīgo darbu autorēm Skaidrītei Svikšai un Dacei Gaigalai, lai taptu izcils meistardarbs – Latgales “Baltā grāmata’, ar baltu gaismu apmirdzēta, reizē krāsaina un daudzšķautnaina, no kuras varēs smelties gaišumu tik daudz cilvēku!

“Vien mīlestības vārdā, mazs cilvēciņš no nebūtības kāpj. No mīlestības ņemts un mīlestībai dots, tam mīlestību tālāk nest”. Tieši tādi, mīlestības apgaroti izskanēja 2022. gada Maltas pagasta Bērnības svētki. Svētkiem pieteikti tika 18 gaviļnieki – deviņas burvīgas meitenes un deviņi burvīgi zēni.

Piektdiena, 29 Jūlijs 2022 10:42

Aizvadīts Balvu novada atklātais čempionāts

23. un 24.jūlijā Tilžā norisinājās Balvu novada atklātais 2022.gada čempionāts šahā. Nepilni četri desmiti dalībnieku ieradās no Rīgas, Daugavpils, Rēzeknes, Limbažiem, Olaines, Maltas, Tilžas, Viļakas, Balviem un tuvākiem novadiem.

Sacensības aizvadītas trijās grupās 7 kārtās ar laika kontroli 40 minūtes + 15 sekundes. "Open" un jauniešu grupā tika apskaitīts FIDE ātrā šaha reitings.

Šajā nedēļas nogalē, piektdien un sestdien, Maltas apvienībā norisināsies pēdējais Rēzeknes novada dienu posms, aicinot iepazīt un izbaudīt Ozolaines, Feimaņu, Silmalas, Pušas, Maltas un Lūznavas pagastu!

Piektdien, 29.jūlijā, katrs Maltas apvienības teritorijā esošais pagasts savā teritorijā rīkos svētkus, piedāvājot individuāli izraudzītu izklaides virzienu.

Silmalas pagasta Ružinas sporta laukumā plkst. 10.00 startēs sporta spēles “Spēks vienotībā”, aicinot sacensties futbola un volejbola spēlē, kā arī komandu izveicības stafetēs.

Feimaņu kultūras nams plkst. 16.30 bērniem piedāvās izklaidēties putu ballītē, bet no 17.30 līdz 19.30 mazos svētku svinētājus lutinās seju apzīmēšanas darbnīca un piepūšamās atrakcijas. Vakara kultūras piedāvājumā plkst. 20.00 aicinās amatierteātra izrāde “Kā to Mārci izprecināt?”.

Maltas Kultūras namā plkst. 18.00 sāksies atmiņu stāstu pēcpusdiena “Tiekamies Maltā”, aicinot bijušos un esošos maltiešus uz tikšanos pie tējas tases, par godu Maltas nosaukuma 85. jubilejai.

Ozolaines pagastā pirmo reizi notiks Pleikšņu ciema svētki, tos plkst.19.00 iesākot ar centrālās ielas atklāšanu (pie t.s. garāžām) un 3 km skrējienu, kas noslēgsies Pleikšņu kalnā (pie ūdens mucām). Vakara turpinājumā pēc skrējiena finiša kalnā notiks vides objekta “Pleikšņi” atklāšana, vēsturisko ūdens mucu “ietērpšana” jaunā veidolā grafiti mākslinieku vadībā, bet par vakara muzikālo pavadījumu rūpēsies populārā Rēzeknes grupa “Vremja tepla!”. Līdzi aicinām ņemt piknika grozus un pledus, lai sev ērtā atmosfērā varētu baudīt vakara piedāvājumu!

Lūznavas muižas kultūras šķūnī plkst. 20.00 notiks bezmaksas kino vakars, kurā tiks demonstrēta 2014. gadā radīta latviešu komēdija/drāma “Džimlai Rūdi Rallallā!”.

Paralēli katra pagasta individuālajam izklaides programmas piedāvājumam 29. jūlijā plkst. 19.00 sāksies autofotoorientēšanās sacensības Maltas apvienībā, piedāvājot entuziastiem un iesācējiem apbraukt un iepazīt apvienības pagastus un to īpašās vietas, vienlaikus sacenšoties par lielāko iegūto spēles punktu skaitu. Spēli būs iespējams sākt no jebkuras vietas Maltas apvienības teritorijā laikā no 19.00 līdz 20.00, bet spēlei atvēlētais laiks ir 4 stundas. Sīkāka informācija par sacensībām, nolikums un pieteikuma forma atrodama vietnē http://www.brauciens.lv/malta. Dalība spēlē ir bezmaksas!

Savukārt sestdien, 30. jūlijā, visi apvienības pagasti pulcēsies vienuviet Ozolaines pagasta Bekšu ciemā, lai ar plašu, daudzveidīgu programmu noslēgtu Rēzeknes novada dienas. Svētki sāksies plkst. 15.00 ar makšķerēšanas sacensībām Bekšu dīķī, sacenšoties par lielākās zivs un lielākā loma tituliem. No 15.00 līdz 18.00 ikvienam apmeklētājam būs iespēja doties uz katra Maltas apvienības pagasta zonu, izbaudot daudzveidīgu piedāvājumu. Feimaņu pagasts rosīsies “Gastronomiskajā zonā”, piedāvājot degustācijas un meistarklases, kā arī iespēju pacienāties ar tēju, kas vārīta uz ugunskura. Lūznava pārstāvēs “Mākslas zonu”, aicinot apmeklētājus piedalīties augu aušanas kopdarbā, zīmēšanas stafetē, plakāta kopīgā mākslinieciskā noformēšanā un dažādās meistarklasēs (sapņu ķērāju darbnīca, filcēšana, sadzīvisku priekšmetu apzīmēšana). Maltas pagasts gaidīs apmeklētājus zonā ar nosaukumu “Lauku sētā darbu daudz!”, kur piedāvās apmeklētājiem iziet lauku darbu stafeti. Ozolaines pagasts apmeklētājiem piedāvās “Ziedu zonu”, – folkloras kopas “Zeiļa” zāļu sievas stāstīs par ārstniecības augiem, dalīsies ar zāļu tējām un priecēs ar dziesmām par ziediem. Senioru kluba “Uguntiņa” dāmas klātienē gatavos cepumus “Rozītes” un priecēs ar puķaino retro kleitu izstādi. Būs iespēja darboties radoši ziedu dekora veidošanā no ģipša un apsveikuma atklātņu veidošanā. Ziedu zonā varēs tikt arī pie skaista hennas ķermeņa zīmējuma ziedu tematikā. Tematisko virzienu papildinās arī Ozolaines Tautas nama telpās izvietotā Svetlanas Belovas ādas ziedu izstāde, kas pārsteigs ikvienu ar savu izskatu un izpildījumu. Silmalas pagasts būs parūpējies par jaunāko paaudzi un gaidīs zonā ar nosaukumu “Mans draiskais bērnības stūrītis”. Bērniem būs iespēja vizināties ar poniju un ēzelīti, tikt pie sejiņas zīmējuma, lēkāt piepūšamajā atrakcijā, uzmeistarot kādu darbiņu auduma maisiņu apgleznošanas un aproču darbnīcās. Tāpat bērnus gaida fotostūrītis un lielformāta spēles “Cirks”, “Jenga”, “Domino”, “Atmiņas spēle” u.c. Savukārt Pušas pagasts rūpēsies par “Chill zonas” jeb atpūtas stūrīša piedāvājumu.

Tāpat no plkst. 15.00 līdz 19.00 darbosies neliels Maltas apvienības amatnieku, mājražotāju un uzņēmēju tirdziņš. Potenciālos tirgotājus aicinām pieteikties dalībai svētku tirdziņā pa tālr. 25127340.

Plkst. 18.40 pagasti dosies nelielā, bet skanīgā svētku gājienā, lai vēlreiz prezentētu un parādītu savu pagastu un ievadītu lielo vakara koncertu plkst. 19.00, kurā uzstāsies mākslinieciskie pašdarbnieku kolektīvi no visiem 6 pagastiem, dodot iespēju apmeklētājiem iepazīt Maltas apvienības un katra pagasta kultūras piedāvājumu. Pasākuma laikā tiks apbalvoti Rēzeknes novada Maltas apvienības gada uzņēmēji, konkursa “Skaista muna tāva sāta” Maltas apvienības laureāti, orientēšanās sacensību uzvarētāji, makšķerēšanas sacensību “Lielākā loma” un “Lielākās zivs” ieguvēji un dienas konkursu uzvarētāji. Pasākumu muzikāli daudzveidīgu un krāšņu padarīs katra pagasta folkloras, deju un vokālo kolektīvu uzstāšanās.

Plkst. 21.00 uz skatuves kāps Latvijā zināmā, Maltas pagastā dzimusī grupa “Borowa MC”. No 22.00 līdz 01.00 aicināsim izbaudīt vasaras zaļumballes burvību kopā ar Juri Ostrovski. Kādu brīdi pirms pusnakts apmeklētājus pārsteigs un priecēs arī “Uguns šovs”. No plkst. 01.00 līdz 02.00, jeb vakara noslēgumā, deju ritmiem tiks mainīta stilistika un vakara muzikālo vadību pārņems DJ Andris ar diskotēku jauniešiem.

Jāpiebilst, ka dalība visos Rēzeknes novada dienas Maltas apvienības pasākumos ir BEZ MAKSAS! Par maksu būs iespējams iegādāties dažādus labumus svētku tirdziņā un ēdināšanas pakalpojumu sniedzēja stendā.

Atceramies, ka visu pasākumu laikā tiks veikta foto un video fiksācija un iegūtie materiāli var tikt publicēti Rēzeknes novada un pagastu mājaslapās un sociālajos tīklos.

Jautājumu gadījumā aicinām zvanīt pa tālr. 25127340.

Informāciju apkopoja un rakstu sagatavoja

Ozolaines Tautas nama vadītāja

Santa Ostaša

Piektdiena, 15 Jūlijs 2022 21:07

Bērnības svētki

No 2021. gada novembra līdz 2022. gada jūnijam tika realizēts programmas “Eiropa pilsoņiem” projekts “European voices challenging euroscepticism” (“Eiropas balsis izaicina eiroskepticismu”), kurā piedalījās 27 Eiropas valstis, tajā skaitā Latvija. Projekta vadošais partneris bija Spānijas Galisijas autonomā apgabala Rojs (Rois) pašvaldība. Projekta laikā tika rīkotas diskusijas par pašlaik aktuālām un svarīgām tēmām, t.sk. migrācijas problēmām un eiroskepticismu.

23. jūlijā plkst. 15.00 Maltas vēstures muzejs aicina uz grāmatas “Jura Gaigala varavīksne” vaļā vēršanas svētkiem. Tā iznākusi ar Maltas pagasta pārvaldes idejisko un finansiālo atbalstu, sadarbojoties ar Latgales Kultūrvēstures muzeju, mākslinieka meitu Daci un vairāku jomu speciālistiem.