LT Stable - шаблон joomla Книги
Kultūra

Kultūra

Biedrība „ARTEMISIJA” un Maltas vēstures muzejs aicina visus interesentus apmeklēt izstādi “Krāsaini spilveni”.

Savdabīgu izstādi veido spilveni – ekspozīcija, kuras “eksponātus” radīt iedvesmojušas Imanta Ziedoņa “Krāsainas pasakas”. Šo pasaku burvībai ļāvās tekstilmozaīkas meistares no visas Latvijas. Izstādes mērķis ir parādīt tekstilā krāsu spēles to dažādībā, kā arī pievērst sabiedrības uzmanību tekstilmākslai kā patstāvīgam mākslas veidam.

Piektdiena, 26 Novembris 2021 08:26

Novembra priekšmets muzejā – Rozentovas celaines

Šogad Maltas vēstures muzejam aprit 30 gadu, un jubilejai par godu katru mēnesi piedāvājam lasītājiem iepazīties ar kādu muzeja krājuma priekšmetu. Novembra  tēma muzejā- tuvāk saknēm. Novembris ir Latvijas valsts svētku mēnesis, kad svinam gan  Lāčplēša dienu, gan Latvijas Republikas Proklamēšanas dienu. Tāpēc šomēnes vēlamies pastāstīt par Rozentovas celainēm un rokdarbnieci Līgu Tulinsku, kura tās darinājusi (viena no tāmrotā arī grāmatas „Maltas pagasts pētījumos un atmiņās” vāku).

Aizejošais rudens liek mums aizdomāties, pieminēt aizsaulē aizgājušos mīļos cilvēkus, krītošās lapas uzdzen skumjas. Tikai labestība un sirsnība vienam pret otru dara pelēko ikdienu gaišāku...

Šis gadalaiks īpaši mīļš bija mūsu novadniekam, gleznotājam, maltēnietim Broņislavam Pavlovskim. Rudenī, braucot pa dažādiem ceļiem un celiņiem, varēja ceļa malā ieraudzīt mākslinieku ar otu rokā, uz molberta atstājot Latgales rudenīgās nokrāsas. Nu jau mākslinieks raugās uz mums no mākoņu maliņas, bet viņa gleznotās ainavas nav zudušās. Tās uzrunā mūs. Tās varam vēlreiz apskatīt Maltas KN logos.

Tuvākie pasākumi

No events found