LT Stable - шаблон joomla Книги
Kultūra

Kultūra

Brīvdienas! Super! Ieskandināsim vasaras brīvdienas ar jautru kopā būšanu.
Mazi bērni kopā ar vecākiem, lieli bērni, visi mīļi gaidīti!

Otrdiena, 23 Maijs 2023 11:57

Muzeja Dārza svētki

Maltas vēstures muzeja Dārza svētkos 19. maijā uzstājās “Dainas dārznieku skolas” lektore Daina Zvejsalniece ar lekciju un novadīja semināru “Senču metodes dārza kopšanā – permakultūra”.

Otrdiena, 23 Maijs 2023 11:53

Muzeju nakts Maltas vēstures muzejā

2023. gada Muzeju nakts tēma bija “Radīšana” – jaunrade, atjaunotne, atjaunošana, dzīves uzlabošana, dažādu lietu atjaunošana, pārveidošana, kā arī prasmju iepazīšana un apgūšana.

Maltas vēstures muzejs izvēlējās sev apakštēmu “Iedvesmojies un radi”, tāpēc piedāvājumā bija divas meistarklases: Dagdas folkloras centra vadītājas Intas Viļumas maskošanās meistarklase un Maltas iedzīvotājas Jekaterīnas Čekriževas origami modelēšanas meistarklase. Savukārt Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Restaurācijas programmas vadītājs Andris Anspoks deva padomus vecu lietu saglabāšanā, restaurēšanā, pārveidošanā. Bet Nacionālās operas simfoniskā orķestra trombonists, soloatskaņotājs, komponists, producents Vairis Nartišs piedāvāja instrumentālu monoizrādi “Pūt un palaid”.

Pavasaris. Viss plaukst, zaļo un zied. Un ziedam arī mēs savā priekā. Gaišajās domās un darbos, par visu, ko redzam sev apkārt un līdzās.

Paust pavasarīgās emocijas, ko cilvēkā rada šis brīnumdaris  – pavasaris, aicināju Maltas aktīvo sieviešu klubiņa “Maska” dalībnieces (vadītāja Regīna Pranča). Uz ko tās mīļuprāt arī atsaucās, iemūžinot pavasara krāsas dārzā, pļavā, ciematā.