LT Stable - шаблон joomla Книги
Piektdiena, 20 Maijs 2016 15:27

Maltas vidusskolas rekonstrukcijas projekts saņem Latvijas Arhitektūras Gada balvu

19. maijā jau divdesmit pirmo reizi tika pasniegts prestižākais apbalvojums arhitektūras jomā – Latvijas arhitektūras Gada balva. Nominācijā “Pārbūve” galveno balvu saņēma Maltas vidusskolas rekonstrukcijas projekts (autors SIA “SAALS”).

Balvas piešķirtas arī Liepājas daudzfunkcionālajam kultūras centram “Lielais dzintars” (autors Folkers Gīnke) un Dzintaru koncertzālei (autors SIA “Arhitektu birojs Jaunromāns un Ābele”), savukārt nozīmīgāko pagodinājumu – Lielo gada balvu – šogad saņēma restaurētais un paplašinātais Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Lai novērtētu aizvadītā gada arhitektūras sasniegumus, 51 iesniegto darbu sākotnēji vērtēja nacionālā žūrija astoņu ekspertu sastāvā, savukārt tālāko pusfinālistu vērtēšanu veica starptautiskā žūrija – arhitekti Pēters Loo (Igaunija), Marius Šaliamoras (Lietuva), Eva Kuriloviča (Polija), kā arī dizainere un publiciste Tamāra Šafrīra (Izraēla/ Nīderlande).

Apbalvošanas ceremonijā piedalījās un klātesošos uzrunāja Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde un Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

ERAF projekta „Rēzeknes novada pašvaldības vidusskolu infrastruktūras attīstība” ietvaros rekonstruēti divi Maltas skolu korpusi un izbūvēta skolas savienojoša jaunbūve. Maltas skolu sporta zāles apjoms pretendē uz Rēzeknes novada sporta centra statusu – tāda arī arhitektūra: lielās līnijās, monumentāla, tai pašā laikā ar reģionālu iezīmi – apdarē izmantots dabīgs materiāls – koka apšuvums, kas ēku iesien ainavā. Lielās līnijās veidots arī stadions un meža mala aiz tā. Šo pašu principu paredzēts lietot labiekārtojumā. Kā dominējošais apzaļumojuma augs izvēlēts Maltas āboliņš, caur āboliņa pļavām uz ēku ved diagonāli ceļi. Galvenās ieejas ēkā uzsvērtas ar fasādes koka apdarē iestrādātu stilizētu Maltas simbolu – āboliņa lapu, kurš ieraudzīts Maltas pagasta ģerbonī. Skolu un sporta funkcija apvienotas vienā apjomā, kas uzvērts uz savienojošās galerijas ass. Jaunbūvētās sporta zāles košās sendviča paneļu fasādes apšūtas ar caurredzamu koka apdari, tā veidojot sportisku dinamiku, pārvietojoties no dažādiem skata leņķiem. Projektētais apjoms veidots maksimāli kompakts, lai racionalizētu izbūves izmaksas.

Latvijas Arhitektūras gada balva ir ikgadējs nacionālais arhitektūras konkurss ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sniegumus un veicināt arhitektūras augstvērtīgu attīstību. Tas ir Latvijas arhitektūras gada lielākais notikums, atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, un pati balva ir augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā.

 

Lasīts 2987 reizes

Tuvākie pasākumi

No events found