LT Stable - шаблон joomla Книги
Piektdiena, 27 Decembris 2019 13:50

"Zīmyssvātku puorsteigums" Maltā

Ziemassvētki ir brīnumu un pārsteigumu laiks, kad katru gadu gaidām kaut ko jaunu. Tāpēc 25. decembra vakarā Maltas kultūras namā ļoti kuplā skaitā pulcējās tie Ziemassvētku svinētāji, kuri gribēja svētkus sagaidīt jautrā un netradicionālā gaisotnē.

Maltas kultūras nama dramatiskais kolektīvs “Smaidam” (vadītāja Mārīte Šadurska) skatītājiem piedāvāja svinēt Ziemassvētkus dramatiskā gaisotnē vadoties pēc Danskovītes lugas “Ontans i Zimassvātki” motīviem. Ontana meitas Irēna (Mārīte Šadurska) un Rita (Olga Kolesnika) nolēma, ka šogad Ziemassvētki ir jāsvin nevis skatoties koncertus televīzijā, ko piedāvāja Maltas kultūras nama senioru vokālais ansamblis “Liepas” (vadītājs Normunds Štekels), izpildot sirsnīgas Ziemassvētku dziesmas, bet gan pēc senču tradīcijām un vadoties pēc Irēnas sagatavotā scenārija. Ontanam (Jānis Šaudiņš) ar Pīteri (Imants Tučs) bija jākauj cūka un jāvāra alus, savukārt Annei (Valentīna Miklaševiča) un Marei (Anna Kupcova) jāklāj svētku galds. Tomēr dzīvē ne viss norit tā, kā ir ieplānots, tāpēc gatavošanās svētkiem bija pilna ar pārsteigumiem un pārpratumiem – gan ar stipru alu šņabja stiprumā, cūkas nomīdītām kājām, salaveci kontrabandistu (Edgars Šadurskis), robežsarga (Pēteris Sinijs) ierašanos, apcietinājumu, maskošanos un čigāniem, kuru lomā iejutās Maltas kultūras nama kapela “Malta” (vadītājs Normunds Štekels).

Lai vai kā, svētki izdevās, jo vislabākās lietas notiek tad, kad tās negaidi. Tāpēc visiem kopīgi vienojoties dziesmā “Vysi muni gosti beja, kas munā ustobā’’visi gosti (pasākuma apmeklētāji) varēja cienāties ar Ontana un Annes ģimenes sagatavotajiem gardumiem – alu un pīrāgiem, kā arī izlocīt kājas kopā ar lugas aktieriem improvizētā bluķa vilkšana pa zāli. Savukārt vakara noslēgumā visiem bija iespēja izdejoties ballē.

Mārītes Šadurskas teksts

Elīnas Prusakas foto