LT Stable - шаблон joomla Книги
Pirmdiena, 06 Marts 2017 08:50

Sadraudzības koncerts “Ar smaidu un mīlestību”

Saulītei uzsmaidot, jau smaržo pēc pavasara. Rodas vēlēšanās nomest ziemas smagumu un ļauties fantāzijas lidojumam, nebēdnīgam vieglumam un skaistumam, ļauties mīlestībai. Tādēļ 25. februārī Maltas kultūras namā satikās Rēzeknes un Maltas un Balvu novada Vīksnas pagasta darbīgie ļaudis lai uzburtu neaizmirstamu un emocijām piepildītu tikšanos sev un skatītājiem. Galvenā doma : “Tu esi šai zemē kā zieds. Mēs esam, kā ziedi- plaukstoši , kad laimes lutināti. Mēs esam, kā ziedi – vīstoši, kad skumju pārņemti. Mēs esam, kā ziedi, tik daudz un dažādi.”

Viskrāšņākais zieds pasaulē – sieviete, kurā, gluži kā dabā, pamazām mostas iekšēja dieviete, kas pavasara saules apspīdēta, uzplaukst kā pirmais pavasara zieds. Šo sajūtu uzbūra amatierteātra “Noktirne” šarmantās dāmas – Valentīna Miklaševiča, Anna Kupcova un Marija Trusova, dzejas rindas, skaistie tērpi un Tatjanas Visockas veidotās frizūras. Tad nu dāmām uz skatuves pievienojās galanti kungi – Pēteris Sinijs, Imants Tučs un Guntars Barovskis, kuri uzlūdza dāmas uz Rutas Mikas veidoto deju – improvizāciju, skandēja dzejas rindas, pārdomāja par dzīvi un sievietēm.

Katrs mēs iemiesojam kādu puķi. Piemēram, Vīksnas dāmas sevi iedomājās par rozītēm. Bet ko viņās saskata Vīksnas vīrieši? Viens savā mīļotajā saredz puķuzirnīti, cits magoni, rozi vai salīdzina ar ziedošu pļavu, vai ziedošu ceriņu krūmu… Mēs nevaram piespiest ziedu ziedēt, un tieši tāpat ir ar cilvēka personību – tā zied, kad ir tam gatava. Bet, pirms atplaukst pirmie ziedi, ir jāievieš skaidrība un kārtība ziemas plauktos. Jāizvētī apģērbi pašu siltumam un priekam – adījumi un tamborējumi ar dažādu formu rakstiem un interesantiem krāsu salikumiem. Ar ziemas -pavasara apģērbiem, ar lakatiem un šallēm, ar tērpiem svētkiem un vasarai skatītājus iedvesmoja TLM studijas “Dzīpariņš” darbīgās dāmas no Rēzeknes.

“Vai varat atļauties trīsreiz dienā mainīt stilu apģērbā? Mēs – jā! Nākot pavasarim, ir jāuzdzirkstī ar jaunu prieka un enerģijas vilni,” – tā par studijas darbu atsaucās tās vadītāja Anita Kairiša. Maltas vidusskolas vecāku klubiņa dāmas bija izveidojušas interesantu tērpu un stilu miksli no kāzu kleitas līdz austrumnieciskiem motīviem, no sieviešu tērpa līdz meiteņu kleitām, ko papildināja Kristīnes Ulases veidotās frizūras un Jūlijas Nebogatovas meikaps.

Ne katrs spējīgs darīt lielas lietas, taču ikviens no mums var darīt mazas lietas ar lielu mīlestību. Tā arī sadraudzības koncertā izdzīvojām deju pēc dejas, dziesmu pēc dziesmas, dzeju, humoru un smaidus divu stundu garumā. Tie bija: Vīksnas pašdarbnieki – vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs “Piesitiens”, dāmu deju grupa, dramatiskais kolektīvs, mazā soliste Naula Laicāne. Rēzeknes sporta deju kluba “Viva” dejotājas Simona Skudra un Daniela Ivenkova. Maltas pašdarbnieki – senioru ansamblis “Varaveiksna”, austrumu deju grupa “Šeherezada”, kapela “Malta”, ansamblis “Kalinuška”, līnijdeju grupa “Pieneņpūka”. Viena no skaistākajām lietām ir redzēt kādu smaidām un zināt, ka tu esi iemesls šim smaidam. Paldies par uzburto mīlestības stāstu “Tu esi šai zemē kā zieds”. Paldies visiem, kas skatuvi izgaismoja ar savu smaidu un mīlestību. Paldies visiem, kas zālē uztvēra šo starojumu un atmaksāja ar sirsnīgiem aplausiem.

Elīna Prusaka, Maltas kultūras nama vadītāja 

FOTOGALERIJA (Foto:Inguna Grumolde)

 

Tuvākie pasākumi

Okt
25

08:00 25.10.2019 - 16:00 29.11.2019

Nov
15

15.11.2019 20:00 - 22:00

Nov
16

16.11.2019 11:00 - 16:00

Nov
17

17.11.2019 10:00 - 18:00

X

Right Click

No right click