LT Stable - шаблон joomla Книги

Maltas (Rozentovas) Visu svēto baznīcas 90 gadu jubileja

2018. gada 16. jūnijā, trešās svētdienas pēc Trijādības priekšvakarā, Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes Bīskaps Aleksandrs kalpoja Visnakts dievkalpojumu Maltas Visu svēto baznīcā (agrāk šis dievnams atradās Rozentovas ciema teritorijā). Šogad aprit 90 gadi kopš draudzes dibināšanas un dievnama celtniecības.

Maltas (Rozentovas) Visu svēto baznīca celta pareizticīgo kapsētas teritorijā. Šī nelielā guļbaļķu baznīciņa (8,5x6 metri) iesvētīta 1928. gada 21. oktobrī un šodien ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis. Pateicoties vietējo draudzes locekļu pūlēm, baznīca tiek uzturēta atbilstošā kārtībā.

Savas pastāvēšanas laikā baznīcu vairākkārt apmeklējuši Latvijas Virsgani, bet Visnakts dievkalpojums Virsgana vadībā šeit tika kalpots pirmo reizi. Uz dievkalpojumu pulcējās vietējie draudzes locekļi un ticīgie no apkārtnes. Dievkalpojumu apmeklēja Rozentovas Romas katoļu baznīcas priesteris Rinalds Broks.

Pie ieejas baznīcā Augstisvētīto Bīskapu Aleksandru ar sālsmaizi un ziediem sagaidīja draudzes vecākais. Viņa Eminencei dievkalpojumā līdzkalpoja Rēzeknes apriņķa prāvests un Maltas baznīcas pārzinis virspriesteris Viktors Teplovs; Daugavpils-Rēzeknes eparhijas sekretārs priesteris Georgijs Petrovskis, Rīgas sv. labtic. lielkņaza Ņevas Aleksandra baznīcas klēriķis diakons Aleksandrs Akatovs. Ar savu dziedājumu dievkalpojumu rotāja Rēzeknes Dievmātes Piedzimšanas katedrāles dziedātāji.

Visnakts dievkalpojuma laikā Augstisvētītais Bīskaps Aleksandrs svaidīja garīdzniekus un ticīgos ar iesvētītu eļļu. Dievkalpojuma noslēgumā Augstisvētītais Valdnieks apsveica visus klātesošos ar draudzes dibināšanas un baznīcas celtniecības 90 gadu jubileju. Savā sprediķī Valdnieks Aleksandrs uzsvēra nepieciešamību lūgties vienam par otru, neskatoties uz savu atrašanās vietu, bet īpaši svarīgi ir audzināt jauno paaudzi pareizticības garā un tradicionālo kristīgo vērtību saglabāšanā.

Pateicībā par uzcītīgo darbu Latvijas Pareizticīgās Baznīcas labā Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes Bīskaps Aleksandrs apbalvoja ar Virsgana Svētības rakstu Anatoliju Jasinski, Maltas Visu svēto baznīcas vecāko, un viņa dzīvesbiedri Ļubovu Jasinsku, Maltas Visu svēto baznīcas darbinieci.

Baznīcas pārzinis virspriesteris Viktors Teplovs draudzes vārdā izteica īpašu atzinību un pateicību Augstisvētītajam Bīskapam Aleksandram par gādību, lūgšanām, Virsgana vizīti un šajā nelielajā dievnamā veikto Virsgana dievkalpojumu.

Pēc tam Augstisvētītais Bīskaps Aleksandrs svētīja ticīgos ar savu svētību un piemiņai par notikušo dievkalpojumu izdalīja ticīgajiem ikoniņas ar Pestītāja attēlu, pēc tam pie ieejas baznīcā tika uzņemts piemiņas foto.

LPB preses dienests

Tuvākie pasākumi

No events found