LT Stable - шаблон joomla Книги

Maltas BJC panākumi konkursā „Vyss apleik maņ munā volūdā skaņ”

18. janvārī Viļakas novadā – Nemateriālās kultūras mantojuma centrā „Upīte” notika pasākums “Ontona ļustes”, kurā viena no programmas daļām bija zīmējumu un radošo darbu konkursa Vyss apleik maņ munā volūdā skaņ…” (O.Slišāns) dalībnieku apbalvošana.

Lepnums par Maltas Bērnu un jauniešu centra Žurnālistikas pulciņa meitenēm, kuras atrada laiku, lai sagatavotu darbus šim konkursam. Liels prieks, ka mums ir arī godalga – 1. vietu 8.–12. klašu grupā par savu darbiņu ieguva Katrīna Esmeralda Jermaševiča. (Apsveicu un pateicos, ka uzticējies manam domu gājienam!) Taču arī pārējās meitenes godam apliecināja savu radošumu: Kristīnei Gruznovai 7. vieta un atzinība 1.-4. klašu grupā, Indrai Koroļonovkai – 10. vieta 8.–12. klašu grupā un Pateicība. Milzīgs lepnums arī par divām meitenēm, kuras savus darbus uzrakstīja latgaliski, un tās ir mana krustmeita Laura Svikša (5. vieta 8.–12. klašu grupā un Pateicība, viņa mācās Viļānu vidusskolā un doma par darbiņu tapa ģimenes lokā) un Līga Runčis (11. vieta 8.–12. klašu grupā un Pateicība). Meitenes, prieks darboties ar jums kopā!

Lai arī tas neapšaubāmi būtu lielisks brauciens, tomēr šoreiz uz apbalvošanu nevarējām ierasties, taču ir prieks par izmantoto iespēju. Pasākuma organizatoriem elektroniski aizsūtījām šādus sveicienus:

“Mes, Latgolys Maltys puorstuovi, syutom sveicīņus vysim konkursa reikuotuojim i daleibnīkim, školuotuojim, sokūt, ka mes, latgalīši, asom moloci i itys konkurss tam ir pīruodejums - ar organzitoru uzjiemeibu, naatlaideibu, ar daleibnīku daudzpuseibu i dūmu plošumu. I lai kotrs nu myusu ar lapnumu īsavuica saceit –  "Es asu nu Latgolys!", kai tū sovā dzīsmē dzīd myusu nūvodnīks – maltenīts Aigars Runčis (Borowa MC). Prīks par kotru bārnu, kurs veļtēja laiku zeimiejumam voi literarajam dorbam! Jius vysi paruodējet, cik Latgola ir skaista i rodūšu bārnu pylna! Ar sirsneigim sveicīnim – Maltys BJC kolektivs!”

Kā informē konkursa organizatori, tad šogad sajust “Ontona Slišāna radošo garu” tika aicināti skolēni un pieaugušie, un kopumā  saņemti 54 rakstu darbi un 281 zīmējums. Konkursa mērķis bija apliecināt piederību un mīlestību savam dzimtajam novadam un stiprināt latgalisko kultūridentitāti. “Mēs ešam pateikami puorsteigti par lylū aktivitati. Ešam prīcīgi īdvesmuoti turpynuot šū konkursu arī nuokušgod,” informējot par konkursa rezultātiem, piebilda tā rīkotāji. Jānorāda, ka radošo darbu konkursā piedalījās bērni no: Kārsavas, Baltinavas, Aglonas, Bērzgales, Ludzas, Ciblas, Rekavas, Rēzeknes, Tilžas, Rugājiem, Dravnieku pamatskolas un par Rīgas. Savas domas tika piedāvāts paust arī pieaugušajiem, no kuriem tika saņemti 5 darbi.

Lai biežāk mūsu un bērnu radošās potences atraisa pašmāju mākslinieki!

Skaidrīte Svikša, Maltas BJC Žurnālistikas pulciņa skolotāja