LT Stable - шаблон joomla Книги

Maltas vidusskolas 2. klases iepazīst Madonas novadu

18. maijā Maltas vidusskolas 2.a, 2.b un 2.c klases skolēni kopā ar savām audzinātājām Mariju Kleinu, Ludmilu Maslobojevu un Janīnu Bārtuli devās izzinošā ekskursijā uz Madonas novadu.

Pirmais pieturas punkts bija visnotaļ izglītojošs un galvenais – garšīgs, jo bērni viesojās ģimenes uzņēmumā “Madonas karameles”, kur tā gados jaunās darbinieces iepazīstināja ar karameļu tapšanas procesu un arī bērniem deva iespēju katram izveidot trīs “končas” līdzņemšanai.

Tālāk ceļš veda pie "Vītolu strausiem", kur labvēlīgā saimnieka Jāņa Stiprā gādībā pašlaik ir triju šķirņu strausi, kopskaitā astoņi. Bērni varēja paturēt lielo olu un redzēja, ka Emu tās ir zaļā krāsā. Taču visvairāk emociju bija, kad Ansītis un Grietiņa, Romeo un Džuljeta, kā arī pāri 2 metrus augstie četri Āfrikas strausi pienāca rokas stiepiena attālumā un saimnieks aicināja tos paglāstīt. Sajūsmināja arī pāvs, kas nebija pierunājams parādīt savu asti, skrējējpīles, tītars un citi mājputni.

Bet, lai nodegustētu AS “Lazdonas Piensaimnieks” gardumus, bērniem vispirms bija jāizstaigā cehs, gūstot priekšstatu, kā tad top veikalā nopērkamie piena produkti. Lai arī daži aromāti bija netīkami deguniem, tomēr sierus, debesmannu un jogurtus ēdot, viss aizmirsās. Turklāt uzņēmums bija sagādājis arī garšīgu ciemakukuli visu viesu mājiniekiem!

Pēdējais objekts – SIA “Trušu dārzs “Sveķi”” ļāva ne tikai izskrieties, bet arī lika apbrīnot – cik daudz mīļuma ir mūsu bērnos! Vecākiem bija jāredz, ar kādu sajūsmu bērni pielipa pie aitu aploka un kā, nedomājot par miklo zāli, plūca pienenes, lai steigtu barot trusīšus!

Paldies skolotājām par ierosmi, pārdomāto maršrutu, kas ļāva pārliecināties: kamēr mūsu bērnus sajūsmina dabiskais un aizrauj nezināmais, tikmēr tehnoloģijas viņu prātus nepakļaus! Apbrīns un cieņa Madonas novada uzņēmējiem, kas ir lielisks paraugs uzņēmībai un saimniekošanai!

Skaidrīte Svikša, 2.c klases vecāku padomes locekle