LT Stable - шаблон joomla Книги
Otrdiena, 23 Janvāris 2018 08:55

Maltas un Pušas pagasta jaunieši – Latvijas mēroga jauniešu salidojumā „Saskrienamies” Madonā

2018. gadā Latvijas Jauniešu galvaspilsētas pienākumu sācis pildīt Madonas novads, visa gada garumā kļūstot par epicentru svarīgākajām Latvijas jaunatnes politikas aktivitātēm un jauniešu pasākumiem.

Šis gads zīmīgs ne tikai ar valsts simtgadi, bet arī ar citām vērā ņemamām gadskārtām. Savu 10. pastāvēšanas gadadienu janvārī atzīmē Madonas novada jauniešu dome. Tam par godu 19. janvārī uz salidojumu “Saskrienamies?!...” Madonā tika aicinātas jauniešu domes un citas aktīvu jauniešu apvienības no visas Latvijas, lai iepazītos, veidotu sadarbību, apmainītos pieredzē un atklātu “Jauniešu galvaspilsētas 2018” pasākumu ciklu.

Šajā dienā Madonā Rēzeknes novadu pārstāvēja Maltas Bērnu un jauniešu centra metodiķe Inta Bule un septiņi no aktīvākajiem jauniešiem: Līga Runčis, Lilija Orlova, Agnese Zunda, Beate Lozda,  Ieva Paškeviča, Armands Taškāns, Jānis Kosolapovs, kā arī Pušas pagasta tautas nama vadītāja Mārīte Šadurska ar jaunieti Katrīnu Butleri.

Svinīgā ceremonija sākās  Madonas Saieta laukumā, kur, piedaloties jauniešiem, Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvjiem, kā arī Madonas novada pašvaldības vadībai, tika pacelts “Jauniešu galvaspilsētas 2018” karogs, kas pilsētas centrālajā laukumā plīvos visu gadu. Kaut gan ārā bija pavēsi, visi dalībnieki bija iedvesmas pārņemti jaunām aktivitātēm, kas bija dienas otrajā pusē. Dienas aktīvākā daļa – jauniešu aktivitātes draudzīgā atmosfērā – norisinājās Smeceres kroga Mūzikas klubā. Organizatori bija parūpējušies par saturīgām nodarbībām grupās jaunu ideju radīšanai un turpmākās sadarbības veicināšanai. Prāta un kustību atraisīšanai lieti noderēja teātra improvizācijas nodarbības profesionāļu vadībā. Šīs aktivitātes īpaši patika mūsu jauniešiem! 

Uzmanība tika pievērsta arī jaunatnes darbiniekiem, kuri atsevišķā grupā iepazinās, uzzināja jaunumus šim gadam darbā ar jaunatni, kā arī dalījās darba pieredzē savos jauniešu centros.

Daudz lietderīga varēja uzzināt vakara sarunu šovā „Saskrienamies – parunājam!”, kura viesi bija Madonas sabiedrībai pazīstami, jauniešu idejas atbalstoši cilvēki. Sarunas tika papildinātas ar jauniešu „reklāmām”, kur katra jauniešu organizācija prezentēja sevi. Prezentējot Rēzeknes novada jauniešus, mājas darbs bija apspēlēt tēmu “Zili, zaļi brīnumi”, ar ko veiksmīgi tikām galā: no viesmīlīgās Zilo ezeru zemes Latgales Vidzemes jauniešiem tika nosūtīti 100 novēlējumi un viens īpašs, ko atsūtīja Rēzeknes novada jaunatnes lietu speciālists Jānis Šaudiņš tieši no tālās Portugāles (Lisabonas), kur viņš tobrīd atradās kāda projekta ietvaros! Protams, kā jau svētkos, bija arī svētku torte un balle!

Pateicos par jauniešu aktīvu piedalīšanos jauniešu salidojumā un Rēzeknes novada pašvaldībai par piešķirto transportu.

Maltas Bērnu un jauniešu centra metodiķe Inta Bule