LT Stable - шаблон joomla Книги
Piektdiena, 09 Jūnijs 2017 05:01

Rēzeknes novada skolēni – konkursa "Toņi un pustoņi" noslēgumā Bauskā

Noslēdzies 5. Latvijas bērnu un jauniešu mākslas un mūzikas festivāls "Toņi un pustoņi", ko rīko Valsts izglītības satura centrs. Gatavojoties Latvijas simtgadei, šī mācību gada tēma vizuāli un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu darbiem valsts konkursam bija "Toņi un pustoņi". 

Konkursa 1. kārta – Rēzeknes novada radošo darbu atlase notika 11. aprīlī Maltas BJC, kur žūrija izvērtēja 84 radošos darbus no Audriņu pamatskolas, Nautrēnu vidusskolas, Vērēmu pamatskolas, Maltas vidusskolas, Maltas Bērnu un jauniešu centra, Gaigalavas pamatskolas, Dricānu vidusskolas un Liepu pamatskolas. Risinot konkursa tēmu “Latgales toņi un pustoņi”, konkursa dalībnieki akcentēja Rēzeknes novadam raksturīgo – vidē, dabā, kultūrā, vēsturē, valodā, sabiedrībā un tās norisēs pagātnē un mūsdienās.

2. kārta – Latgales novada izstāde – norisinājās Preiļu 1. pamatskolā no 21. līdz 28. aprīlim un dalībai tajā tika izvēlēti 40 darbi, kas pārstāvēja Rēzeknes novadam raksturīgākos toņus un pustoņus. Darbus izvērtēja Rīgas Amatniecības vidusskolas pasniedzēja Aiva Bumbiere, tekstilmāksliniece Baiba Vaivare, mākslinieks  Juris Leitāns. No Preiļiem uz 3. kārtu Bauskā devās 90 darbi no Latgales, tostarp 9 no Rēzeknes novada – ar I un II pakāpes diplomu apbalvotie mūsu novada interešu izglītības pulciņu audzēkņu darbiņi.

I pakāpes diplomuLatgales atlasē Preiļos saņēma Sandis Gutāns (Nautrēnu vidusskola, darbs “Sniegotā Rēzekne, grafika, sk. Maija Gailuma). II pakāpes diplomus: Nautrēnu vidusskolas (sk. Maija Gailuma) skolēni Ramona Daukste-Saleniece (“Mana ciemata jumti”, grafika), Annija Mazure (“Visi brauc uz podnieku dienām”, grafika), Alise Mazure (“Ciemos pie Latgales keramiķa”, grafika), Elēna Marija Daukste-Saleniece (“Kurpes latgaļu zeltenēm”, grafika); Maltas bērnu un jauniešu centra (sk. Vita Kāpostiņa-Tuče) audzēknes Viktorija Grigorjeva (“Vecmāmiņas portrets”, grafika) un Dagne Tuče (“Tai tūp latgaļu pūdi”, grafika), kā arī Maltas vidusskolas skolniece Sabīne Stepanova par grafikas darbiņu “Latgales keramika” (sk. Antoņina Vasiļjeva) un Verēmu pamatskolas skolniece Vineta Mūrniece (“Rēzekne laika griežos”, kokapstrāde, sk. Daina Dervenika). III pakāpes diplomu saņēma Nautrēnu vidusskolas skolniece Māra Meikstume par darbu “Aitiņu ganāmpulks” (grafika, sk. Maija Gailuma) un Maltas vidusskolas skolniece Daira Aleksandroviča (“Lūznavas muiža”, jaukta tehnika, sk. Rita Siņavska).

3. kārta – vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa “Latvijas toņi un pustoņi”festivāls uz Bausku bija atvedis ap 2000 bērnu un jauniešu no visas Latvijas. No kopumā 63 apbalvotajiem darbiem vizuālajā mākslā III pakāpes diplomu saņēma un Rēzeknes novadu pārstāvēja Maltas BJC audzēkne 1. klases skolniece Viktorija Grigorjeva (sk. Vita Kāpostiņa-Tuče).

Pasākuma noslēguma pasākumā tika piedāvāta interesanta un daudzpusīga divu dienu programma dažādās vietās pilsētā. Svētku gājiens, tērpu skate un dažādi koncerti. “Īpaši prātā paliekošs bijusi rīta rosme zumbas stilā, tikšanās ballītē ar latviešu modes mākslinieku un dziedātāju Kašeru (Kasparu Blūmu-Blūmani), kā arī, apmeklējot Bauskas Rātsnamu, bija iespēja apskatīt unikālu ekspozīciju “sver un mēri Bauskā” un izmērīt sevi senākajās mērvienībās – pudos, olektīs utt., un par to saņemt sertifikātu. Bet Bauskas pilī varēja iepazīt arī senās azartspēles, ieroču istabu, senos apģērbus, reprezentācijas zāļu un kalpotāju telpu interjeru. Tāpat izmantota iespēja un pabūts Rundāles pilī,” pastāstīja Maltas BJC metodiķe Inta Bule, kura bija šī pasākuma koordinatore Rēzeknes novadā. Festivālā Bauskā piedalījās Maltas BJC skolotajā Vita Kāpostiņa-Tuče ar audzēknēm Dagne Tuči un Viktoriju Grigorjevu (arī Viktorijas mamma Ērika), Maltas vidusskolas skolotājas skolotāja Rita Siņavska un Antoņina Vasiļjeva ar audzēknēm Sabīni Stepanovu un Ievu Paškeviču,  Nautrēnu vidusskolas skolotāja Maija Gailuma un skolēni Annija Mazure, Alise Mazure, Elēna Marija Daukste-Saleniece, Ramona Daukste-Saleniece, Sandis Gutāns.

Savukārt tērpu finālskatē Rēzeknes novads, diemžēl netika pārstāvēts, lai gan – mēs, protams, varam un darām! Cerams, ka radošas domas raisīsies nākamgad – Latvijas jubilejas gadā! 

Inta Bule

Last modified on Piektdiena, 09 Jūnijs 2017 05:04

Tuvākie pasākumi

Jūn
21

21.06.2020 18:00 - 19:30

Jūl
11

11.07.2020 12:00 - 13:30