LT Stable - шаблон joomla Книги
Otrdiena, 16 Maijs 2017 07:11

Attīstības/globālās izglītības diena Maltas pirmsskolas izglītības iestādē “Dzīpariņš”

8. maija rīts priecēja mūs ar draiskiem saules stariem, kas krietni uzlaboja garastāvokli šīgada vēlajā pavasarī. Taču nedaudz vēlāk draiskule daba izspēlēja kārtējo joku un no debesīm krita sniega pārslas, itin drīz noklājot zemi pavisam baltu. Līdz ar to plānotās āra aktivitātes izpalika. Taču tāpat darāmā bija daudz.

Grupas “Atvasīte” (1.5-2 g.) skolotājas ar saviem audzēkņiem līmēja sejiņas, piemeklējot gan ādas krāsu, gan acu krāsu, deguna formu un matus , tādējādi veidojot portretus. Kā arī  pildīja imitētiem taurenīšiem spārnus ar dažādiem sadzīves un pārtikas produktiem- makaroniem, rīsiem, pērlītēm, ķirbju sēklām u.c.

Grupas “Bitīte” (4 g.) šķiroja atkritumus. Grupa “Kamolītis” (4.g.) mēģināja atšķetināt jautājumu- kāda ir veselīga un neveselīga pārtika? Grupa “Kāpēcīši“ (3 g.) iepazinās ar Latvijas kokiem un to struktūru, pataustot koku mizu un pagaršojot koku pumpurus, kā arī aplūkoja – kādi tad koki sastopami citās zemēs?

5-6.gadus veci bērni piedalījās “sirsniņspēlē”, izspēlējot dažādas situācijas kas saistītas ar draudzību, empātiju, strīdiem un to risinājumiem, bet vēlāk devās uz karsto Āfriku aplūkot eksotiskos dzīvniekus.

Pēcpusdienā bērniem pievienojās dažas māmiņas, kuras ar lielu interesi sekoja savu mīluļu nodarbēm un iesaistījās arī pašas. Zālē varēja aplūkot izstādi “ Jautrā dzīpariņa pārvērtības”. Darbiņus iesniedza bērnu vecāki . Izstāde tika organizēta gan par godu mūsu iestādes nosaukumam

“Dzīpariņš” kuru oficiāli atjaunojām kopš 2017.gada 1.aprīļa, gan globālās izglītības ietvaros. Interesanti novērot kā parasts dzijas dzīpariņš pārvēršas īstā mākslas darbā- adītā kleitā, mīkstā mīļmantiņā , gleznā vai smaidošā astoņkājī.

Maltas PII “Dzīpariņš” vadītāja Alīna Čistjakova

Tuvākie pasākumi

Okt
25

08:00 25.10.2019 - 16:00 29.11.2019

Nov
23

23.11.2019 09:30 - 17:00

X

Right Click

No right click