LT Stable - шаблон joomla Книги
Pirmdiena, 07 Decembris 2020 15:38

Kristīne Gruznova – Latgales čempione Latvijas skolu šaha olimpiādes posmā

Otrdien, 1. decembrī, turpinoties Latvijas skolu šaha olimpiādes atlases posmam, tika aizvadīts atlases turnīrs Latgales reģiona 5.–9. klašu skolēniem. Sacensībās piedalījās 16 dalībnieki no 10 dažādām skolām.

Pielāgojoties epidemioloģiskajai situācijai, šogad skolu olimpiāde norisinās jaunā formātā. Izmaiņas ir skārušas atlases kārtas, kas pilnībā norisinās tiešsaistē - platformā https://lichess.org novembrī un decembrī.

Turnīrs notika pēc FIDE noteikumiem un Šveices sistēmas – ar apdomas laiku 10 minūtes + 2 sekundes katram dalībniekam līdz partijas beigām.

Meiteņu konkurencē par čempioni kļuva Kristīne Gruznova (12 punkti, Maltas vidusskola, 6.a klase), aiz sevis atstājot Žaneti Klušu no Rēzeknes un Līgu Elīzi Normanti, kura pārstāv Balvu novada Tilžas vidusskolas 5.a klasi.

Latvijas Šaha federācija apsveic turnīra uzvarētājus un atgādina, ka ikvienam sacensību dalībniekam, kurš izpildījis visus reģistrācijas nosacījumus, ir iespēja pretendēt uz balvu neatkarīgi no turnīrā uzrādītajiem rezultātiem. Katrā no turnīriem pēc nejaušības principa tiek izspēlētas 5 balvas, kas izvēlētas pēc principa – “gudrā balva gudram skolēnam”.

Nākamā balvu izloze, kurā tiks noteikti to īpašnieki Latgales reģionu 5.–9. klašu grupā, notiks trešdien, 9. decembrī, pulksten 17.00 Latvijas Šaha federācijas kanālā vietnē YouTube”.

Anatolijs Jasinskis,

Rēzeknes novada BJSS šaha treneris

Lasīts 1102 reizes