LT Stable - шаблон joomla Книги
Ceturtdiena, 12 Oktobris 2023 08:50

Piesakiet pretendentus apbalvojumam “Maltas pagasta Goda pilsonis”

Līdz 3. novembra plkst. 16.00 Maltas apvienības pārvaldē Maltas pagastā iestādes vai uzņēmumi, kuri ir reģistrēti tā teritorijā, kā arī Maltas pagasta iedzīvotāju konsultatīvā padome var iesniegt pieteikumus apbalvojuma “Maltas pagasta Goda pilsonis” piešķiršanai.

Nolikums paredz, ka pagasta augstāko apbalvojumu gadā var piešķirt tikai vienam cilvēkam par nozīmīgiem darbiem vai nopelniem Maltas pagasta attīstībā, izglītībā, medicīnā, kultūrā, sportā un pagasta pozitīvā tēla veidošanā, saimnieciskajā vai sabiedriskajā darbībā, pašvaldības funkciju veikšanu nozīmīgās jomās. Turklāt to var piešķirt arī Latvijas Republikas pilsoņiem vai pastāvīgiem iedzīvotājiem, kuru dzīvesvieta nav deklarēta Maltas pagastā, bet kuru darbība atbilst minētajiem nopelniem. Pieteikumus izskatīs speciāli izveidota komisija.

Maltas pagasta goda pilsoņa apbalvojums pirmoreiz tika piešķirts 2002. gadā, to turpināja pasniegt līdz 2008. gadam, pēc pārtraukuma tradīcija tika atjaunota 2022. gadā, kad Goda pilsoņa apbalvojums tika pasniegts Maltas pagastā dzimušajam fotovēsturniekam Pēterim Korsakam. 

Goda pilsoņa nosaukuma un Goda raksta pasniegšana paredzēta Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienas svinīgajā pasākumā  - tradicionāli 18. novembrī plkst. 18.00 Maltas kultūras namā. Tāpat Maltas pagasta iestādes aicinātas izvirzīt savus darbiniekus Pateicības rakstu saņemšanai, kas arī tiks svinīgi pasniegti Valsts svētku pasākumā KN.

Sagatavoja Skaidrīte Svikša

Lasīts 206 reizes