LT Stable - шаблон joomla Книги
Piektdiena, 15 Jūlijs 2022 21:01

Rēzeknes novada pašvaldība gūst pieredzi Grieķijā

No 2021. gada novembra līdz 2022. gada jūnijam tika realizēts programmas “Eiropa pilsoņiem” projekts “European voices challenging euroscepticism” (“Eiropas balsis izaicina eiroskepticismu”), kurā piedalījās 27 Eiropas valstis, tajā skaitā Latvija. Projekta vadošais partneris bija Spānijas Galisijas autonomā apgabala Rojs (Rois) pašvaldība. Projekta laikā tika rīkotas diskusijas par pašlaik aktuālām un svarīgām tēmām, t.sk. migrācijas problēmām un eiroskepticismu.

Projektā notika tikšanās vairākās valstīs, tajā skaitā Spānijā, Ungārijā un Maltā. Pēdējā – ceturtā tikšanās notika no 23. līdz 26. maijam Grieķijā, kur piedalījās Rēzeknes novada pašvaldības pārstāvji: pašvaldības ārējo sakaru organizatore Inta Rimšāne un Maltas apvienības pārvaldes projektu vadītāja Irina Orlovska. Tika apmeklēta Pilea–Hortiatis pašvaldība, kur tikās ar vietējo un reģionālo iestāžu pārstāvjiem, norisinājās diskusijas, kuru laikā tika runātspar bēgļu uzņemšanu un migrācijas krīzi, sociālo un kultūras integrāciju, kā arī  par eiroskepticismu un vienotas Eiropas nozīmi brīvībā un sadarbībā. Vizītes laikā tika apmeklēta arī minētās pašvaldības vidusskola, kur interesantā un izglītojošā diskusijā tika analizēts, kā dažādas valstis strādā ar bērniem un jauniešiem, kādas brīvā laika pavadīšanas aktivitātes rīko, kā tiek risināti integrācijas jautājumi bērnu un jauniešu vidū.

Pateicoties projekta aktivitātēm, tika iegūta vērtīga pieredze darbā ar imigrantiem un bēgļiem, ar viņu uzņemšanu saistītām problēmām un to risināšanas iespējam. Debatēs tika apspriesta laba un slikta prakse sociālā un kultūras integrācijā Eiropā. Tika izveidoti jauni starptautiskie kontakti, pateicoties kuriem tiks veicināta turpmākā projektā iesaistīto valstu sadarbība dažādu jaunu projektu ietvaros.

Irina Orlovska, Rēzeknes novada pašvaldības iestādes “Maltas apvienības pārvalde” projektu vadītāja

Lasīts 75 reizes