LT Stable - шаблон joomla Книги
Pirmdiena, 01 Februāris 2021 08:22

Arī Tev ir iespēja stāties Zemessardzē!

Esi vecumā no 18 līdz 55 gadiem un Tevi interesē saturīgi pavadīts laiks? Patīk izaicinājumi? Vēlies apgūt militārās pamatiemaņas un būt savas zemes sargs?  Tad apmācības Zemessardzē ir domātas tieši Tev!

Lūznavas militārās bāzes atklāšanas pasākumā 2018. gada 24. maijā (Foto no NBS arhīva)

Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljonā Lūznavā (Jaunatnes ielā 2) apmācību laikā Tev būs iespēja pārbaudīt ne vien savas fiziskās spējas, bet apgūt ieroču, šaušanas, sakaru un ierindas apmācību, topogrāfiju, orientēšanas, kā arī lauka kaujas iemaņas un citas militārās zināšanas.

Zemessardze dod iespēju Latvijas pilsoņiem no pamatnodarbošanās – darba vai studijām – brīvajā laikā iesaistīties militārajā apmācību procesā. Par katru apmācību dienu zemessargs saņem kompensāciju 32,72 eiro apmērā un uzturdevu vai tās kompensāciju 9,96 eiro dienā.

Ierobežojumi, kas aizliedz stāties Zemessardzē: nedrīkst atrasties narkologa vai psihiatra uzraudzībā un nedrīkst būt krimināli sodītam. Plašāk par iestāšanās nosacījumiem – mājaslapas www.zs.mil.lv sadaļā “Stājies Zemessardzē!”. Tur atrodama arī citu Zemessardzes bataljonu kontaktinformācija.

Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte) un izglītību apliecinošs dokuments. Sakarā ar Covid-19 stingrajiem ierobežojumiem, pirms ierasties bataljonā, lai iesniegtu pieteikuma dokumentus, vizītes laiks jāsaskaņo pa tālr. 26676291 vai 27881952. Zvanot uz jebkuru no minētajiem tālruņa numuriem vai rakstot uz dienests36kab@mil.lv, tiks sniegtas atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem saistībā ar iestāšanos Zemessardzē.

Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Informācijai. Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona apakšvienības atrodas Lūznavā un Daugavpilī, nodrošinot militāru pamatzināšanu apguvi zemessargiem un dienesta vietas profesionālā militārā dienesta karavīriem. Lūznavā darbojas bataljona štābs un četras apakšvienības – Štāba un apgādes rota, Kaujas atbalsta rota, Prettanku rota, Pretgaisa aizsardzības baterija, savukārt Daugavpilī dislocēta Mīnmetēju baterija un M109 Artilērijas rota. Bataljonu ikdienā vada bataljona vadība: komandieris pulkvežleitnants Oskars Omuļs, štāba priekšnieks majors Guntars Mežals  un bataljona virsseržants štāba virsseržants Guntars Lizdiks.

Svinīgā zvēresta došana zemessargiem, 20. 07. 2020. (R. Bernānes foto).

Informāciju sagatavoja Gunta Zīmele, ZS 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona Civilās sadarbības nodaļas speciāliste

Lasīts 623 reizes