LT Stable - шаблон joomla Книги
Ceturtdiena, 20 Maijs 2021 08:59

Lai top Maltas pagastu apvienības darbīgo ģimeņu “Pasaku klade”

Jau tālā senatnē, kad cilvēks vēl neprata rakstīt un lasīt, viņš savas izjūtas izteica dziesmās, teikās, sakāmvārdos, mīklās, ticējumos un pasakās.

Pasakas ir kas daudz vairāk nekā laika pavadīšana kopā ar bērnu, tā attīsta dzīvei svarīgas iemaņas. Tā kā pasakās ir viss, ar ko bērns sastapsies reālajā dzīvē, viņa zemapziņā veidojas sava veida informācijas krātuve par dzīves situācijām. Ja vecāki ar bērniem apspriež pasakas, tad šī informācijas krātuvīte pildās ar jaunām zināšanām.

Šo krātuvīti varam papildināt ne tikai klausoties vai lasot pasakas bērniem, bet kopā ar viņiem sacerot paši savas pasakas. Ikviens var sacerēt pasaku un dalīties tajā ar citiem. Nu tad, lai top Maltas pagastu apvienības darbīgo ģimeņu “Pasaku klade”. Ar sacerētajām pasakām varēs iepazīties Maltas pagastu apvienības mājaslapās. Veidosim video tikšanās ar to autoriem, kas arī būs skatāmas pagastu mājaslapās. Izveidotā Maltas apvienības darbīgo ģimeņu “Pasaku klade” apceļos visas MPA pagastu bibliotēkas vai kultūras namus, lai varētu iepazīties ar pasaku autoriem klātienē (ja atļaus tā laika epidemioloģiskā situācija). Iedvesmai aicinu noskatīties (www.malta.lv vai www.rezeknesnovads.lv) Maltas KN video apsveikumu Ģimenes dienā.  

Lai veicas! Sacerētās pasakas gaidīsim līdz 1. jūlijam! Tās lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi mapasakuklade@inbox.lv

Maltas KN vadītāja Elīna Prusaka