LT Stable - шаблон joomla Книги
Ceturtdiena, 01 Aprīlis 2021 17:47

Maltas KN piedāvātās aktivitātes Lieldienās

Klāt Lieldienas! Kā mēs tās svinam? Dažādi. Tā, kā to darījuši mūsu vecvecāki, vecāki. Paaudzes mainās, bet garīgais mantojums turpina dzīvot.

Aizejot mūsu sirmajām māmuliņām, vietā stājas bērni, mazbērni  un tieši tāpat Lieldienās iet uz baznīcu, mājup nes svētību. Arī nemateriālais kultūras mantojums –  šūpošanās Lieldienu šūpolēs, tautas dziesmas caurvijas ar garīgajām tradīcijām. Manuprāt, ir vēl trešā šķautne vai krāsa, kas caurvij mūsu dzīvi, – latgaliskās esības apzināšanās. Tā no bērnības ar šīm vērtībām – garīgo, tautisko, latgalisko – mēs saaugam, dzīvojam un arī svētkus svinam.

Šīs sajūtas un tradīcijas, kas ir dzīvas, apvienoju Lieldienu video stāstā “Sveicam Lieldienās”.  Par dalību videostāsta tapšanā paldies: Tuču ģimenei, mūziķiem – Kristīnei  Zeltiņai, Everitai Štekelei, Normundam Štekelam, par tautas dziesmu ierakstu – Eināram Lipskim, tautu meitai šūpolēs – Mārītei Šadurskai, māju saimniekam – Vladislavam Krasnobajam, videooperatoram Vjačeslavam Aleksejevam, par video montāžu –  Ivaram Šadurskim.

Tāpat Maltas mājaslapā atrodama “Pavasara viktorīna” visai ģimenei. Visiem tās dalībniekiem – interesantas balvas! Deju placī pie Maltas KN Lieldienu fotostūrītis, ko veidojusi Mārīte Šadurska. Maltas KN logos skatāma kompozīcija “Pirmie pavasara vēstneši – putni”, ko veidojušas mākslinieces Antoņina Vasiļjeva un Rita Siņavska.

Lai piedalītos viktorīnā - >SPIED ŠEIT<

Priecīgas Lieldienas vēlot,

Maltas KN vadītāja Elīna Prusaka.

 

 

Tuvākie pasākumi

No events found