LT Stable - шаблон joomla Книги
Ceturtdiena, 11 Februāris 2021 14:10

Latgales skolas aicinātas piedalīties dubultkonkursā “Tāva sāta myužam svāta”

Lai aktualizētu novadmācības svarīgumu un popularizētu Latgalē mazāk pazīstamu personību – rakstnieces Veronikas Tenčas-Goldmanes un mākslinieka Jura Gaigala radošo devumu (poēmu prozā “Pastareite” un tautasdziesmu ilustrācijas), tiek izsludināts dubultkonkurss, kurā literāros un vizuālos darbos tiek aicināts atklāt savas dzimtās sētas, ciema, novada skaistumu. Šis konkurss tiek piedāvāts arī kā darba forma Latgales novada mācības stundai, svinot Latgales kongresa dienu (27. aprīlī).

Konkurss norisinās no 11. februāra līdz 11. aprīlim un tajā piedalīties aicināti: Latgales vispārizglītojošo skolu skolēni (no 1. līdz 12. klasei), bērnu un jauniešu centru apmeklētāji (6–25 gadi), kā arī individuālie dalībnieki (no 20 gadiem un vecāki).

To organizē Rēzeknes novada Maltas Bērnu un jauniešu centrs, atbalsta: Maltas pagasta pārvalde, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Ināra Paiča (V.Tenčas-Goldmanes meita), Dace Gaigala (Jura Gaigala meita), kustība "Ar Latgolu" (ko pārstāv literatūrzinātniece Ilga Šuplinska un advokāts Agris Bitāns), Rēzeknes Centrālā bibliotēka, Latgales Kultūrvēstures muzejs, “Latgolys Saeima”, “Latgalīšu kulturys bīdreiba” u.c.

Katram konkursam tiks izveidota sava žūrija, kurā darbosies šo jomu profesionāļi. Paredzētas galvenās balvas – dators (literāro darbu konkursā) un planšetdators (vizuālo darbu konkursā), kā arī veicināšanas un simpātiju balvas abos konkursos un visās minētajās vecuma grupās. Visi konkursa dalībnieki saņems Maltas BJC pateicības.

Rezultāti tiks paziņoti 23. aprīlī mājaslapā www.malta.lv un Maltas BJC lapā vietnē “Facebook”. Labāko darbu autori tiks aicināti uz apbalvošanas pasākumu 27. aprīlī (laiks un norise tiks precizēti, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī).

Konkursa nolikums un materiāli atrodama mājaslapās www.malta.lv, Maltas BJC lapā vietnē “Facebook”. Jāpiebilst, ka visai netipiski, bet, ņemot vērā šībrīža apstākļus, dalībnieku iedvesmai nolikumam ir pievienoti arī abu autoru darbu fragmenti un paraugi, kā arī prezentācija un idejas, ko var izmantot novadmācības stundas organizēšanā. Aicinām dubultot ieguvumus - gan piedalīties konkursā, gan uzzināt/vēstīt par divu ar Latgales Maltu saistīto personību nozīmi latgaliešu literatūrā un mākslā. (Materiāli pieejami arī saitē  https://failiem.lv/u/q3cp324u9)

Cienījamie vecāki, skolotāji! Darīsim visu, lai bērni paraudzītos tālāk par sava datora ekrānu un mājas logu! Tik daudz kas iespējams arī attālināti, mums atliek tikai rīkoties un būt iedvesmotājiem! “Tāva sāta” mūsu bērniem pašlaik ir tuvāka nekā jelkad! Lai izdodas citiem parādīt tās skaistumu!

Skaidrīte Svikša,

konkursa idejas autore, Maltas BJC Žurnālistikas pulciņa skolotāja

Last modified on Ceturtdiena, 11 Februāris 2021 14:22