LT Stable - шаблон joomla Книги
Piektdiena, 24 Janvāris 2020 12:13

Pirmklasnieki iepazīst Maltas pagasta bibliotēku

Jau par tradīciju Maltas pagasta bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā kļuvis kāds īpašs pasākums – uzreiz pēc gadu mijas sagaidām pirmklasniekus, kuri skolas solā jau apguvuši lasītprasmi un nu gatavi ķerties pie grāmatu lasīšanas.

Kā ierasts, vispirms pirmklasnieki iepazīstas ar bibliotēkas noteikumiem – ko drīkst un ko nedrīkst bibliotēkā darīt, kāpēc jālasa grāmatas, kāpēc tās jāsaudzē, uz cik ilgu laiku bibliotēkā izsniedz grāmatas un vēl daudzi “kā” un “kāpēc”.
Jau dzīvojam Žurkas gadā, tādēļ, uzliekot galvā peļu austiņas, bibliotekāre kopā ar pirmklasniekiem uz brīdi pārvērtās par mazām, ziņkārīgām pelītēm, un visi kopā klusi un uzmanīgi devās aplūkot grāmatu krātuvi – bibliotēku.
Katrā telpā “pelītes” sagaidīja slazds, kurā ierastā siera vietā bija dažādi uzdevumi. Slazds “Burti” mazos pirmklasniekus iepazīstināja ar to, kā šajā pasaulē radās burti, kā tie nonāca grāmatās. Lai veiksmīgi tiktu garām “Burtu slazdam”, bērniem bija jāizdomā un jāuzraksta vārdi no dotajiem burtiem.
Grāmatu lasīšanā neatņemama sastāvdaļa ir grāmatzīme, kas māca bērniem kārtību un atbildību. “Čaklo roku” slazdā pirmklasnieki paši pagatavoja grāmatzīmi žurciņas formā un bija ļoti priecīgi par tām.
Lai veiksmīgi tiktu garām “Pasaku” slazdam, skolēniem bija jāatpazīst pasakas gan pēc ilustrācijām, gan jānosauc pasakas, kur varonis ir pele vai žurka. Savukārt slazdā “Grāmatas” skolēni aizkavējās visilgāk, jo viņi varēja izvēlēties grāmatas līdzņemšanai uz mājām.
Pirmklasnieki, dodoties atpakaļ uz skolu, solīja drīz atgriezties bibliotēkā, lai kļūtu par pastāvīgajiem lasītājiem un apmeklētājiem.
Paldies bērniem par vēlmi un apņēmību un paldies arī skolotājām Valijai Rudzišai un Rasmai Afanasjevai par atsaucību un sadarbību!
Lai tikšanās ar grāmatu un bibliotēku turpinās!

Antoņina Krūza, Maltas pagasta bibliotēkas vecākā bibliotekāre 

Last modified on Piektdiena, 24 Janvāris 2020 12:44