LT Stable - шаблон joomla Книги

Satiec savu Meistaru!

Piektdienas, 6.aprīļa rīts bija dzestrs, pat auksts un ar vēju, taču Maltas muzejā sanēja nu gluži kā bišu stropā. Un kā nu ne, ja uz muzeju savas meistara prasmes parādīt un pastāstīt sava darba noslēpumus ir atbraukuši un atnākuši seši meistari. 

Tepat, no Maltas uz muzeju ir atnākušas Velta Lapa un Anna Babre. Velta ir virvju pīšanas meistars. Anna savukārt savos 90 gados ir ņipra un stipra sieva, kuras rokās joprojām top skaistas audenes. No Rēzeknes uz muzeju savu ceļu bija mērojusi  jaunā Zelma Kačkāne, RTA profesionālās maģistra studiju programmas „Dizains” absolvente. Zelmas meistarība tiek slīpēta darinot ādas apavus, pastalas, somas. Tāpat no Rēzeknes ceļš uz muzeju bija atvedis Anitu Kairišu, savu laiku Anita  ir vadījusi  tautas lietišķās mākslas studiju “Dzīpariņš” Rēzeknē. Par Anitu varētu teikt, ka idejas rokdarbu tehnikas pilnveidošanā viņai rodas kā no pārpilnības raga. Divi meistari, Ieva un Juris Trimalnieki, atbraucot no savas meža mājas Mākoņkalna “Apšeniekos” muzejā uzbūra pļavu un meža ainavas. Jura aizraušanās ir biškopība pēc senajām metodēm, kādu daļu no senajiem stropiem – guļeņiem dabā ar visām bitēm var redzēt Kroma kolnā Dagdas novada Andrupenes pagastā. Ievas aizraušanās ir dzeja un fotogrāfija. Ievai ir izdotas trīs autorgrāmatas Latgales Kultūras centra izdevniecībā pie Jāņa Elkšņa. Kā arī ir iegūts pateicības raksts par piedalīšanos Latgales fotogrāfu biedrības organizētajā fotokonkursā “Latgales ainava”.

„Satiec savu meistaru!” pasākuma būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par cilvēku, par viņa zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē. Pasākuma forma ir brīva, meistari rīko meistardarbnīcas, individuālas nodarbības, atvērtās darbnīcas, paraugdemonstrējumus, lekcijas, koncertus, ko sirds vien kāro. Latvijā šis pasākums notika jau divpadsmito gadu pēc kārtas. Un prieks, ka Maltas muzejs šogad vēlējās aicināt meistarus pie sevis, savās telpās dalīties ar savām prasmēm, būt kopā vienu dienu tik ļoti dažādu amatu pratējiem. Prieks, ka atnāca tik daudz skolēnu no Maltas  vidusskolas. Prieks par kopīgi nodziedāto “Pie Dieviņa gari galdi”, ievadot pasākumu. Prieks par skolēnu zinātkāri, vēlmi jautāt, par vēlmi iemēģināt roku darinot celaines un ādas apavus. Tāpat prieks par pieaugušo maltēniešu nenobīšanos no vēja un lietus, kas rīta pusē tik ļoti aiz apkakles vēlējās tikt. Liels un silts paldies muzeja vadītājai Silvijai Pīgožnei un visiem pārējiem muzeja darbiniekiem par laipno uzņemšanu un silto tēju. Par meistara ordeņa- piespraudes piešķiršanu Latvijas karoga krāsās. Paldies katram meistaram par dalīšanos savos amata noslēpumos, rādot un stāstot.  Dzijiņa pie dzijiņas klāt tiek likta, krāsas vijas viena otrai blakus un re, jau josta ir gatava. Bites pie bitēm stropā medu nes kopā un re, kāres ir zelta medus pilnas.  Mēs kopā tik daudz laba padarīt spējam!

Ar laba vēlējumiem pēc pasākuma, Ieva Trimalniece

  Malta  

 

Tuvākie pasākumi

Feb
4

09:00 04.02.2019 - 16:00 29.03.2019

X

Right Click

No right click