LT Stable - шаблон joomla Книги
%AM, %06 %341 %2017 %07:%Dec

Maltas BJC – patriotiskas piespraudes, latvju zīmes un himnas puzle

Man patīk: “Latvijas brīnišķīgā daba; daudz skaistu vietu; ēdiens; sporta iespējas; Maltas vidusskola un Maltas BJC (vairāki ieraksti!), Jūrmala, “Ausmeņa kebabs””. Es gribētu, lai: “Maltā būtu akvaparks un disnejlenda; lai veikalos nevajadzētu maksāt; lai uz BJC ietu vairāk jauniešu”. Man nepatīk: “sliktie ceļi, mazās algas; tas, ka ir maz cilvēku” – tās ir spilgtākās atbildes Maltas BJC bērnu un jauniešu uzrakstos uz Latvijas karogkrāsas lapiņām, kuras ar savām vēlmēm un vērojumiem tika aizpildītas valsts svētkiem veltītā pasākumā 16. novembrī. Šie nav tikai vārdi, bet gan drīzāk – mūsu valsts nākotnes balss, kurā būtu steidzami jāieklausās, it īpaši, sagaidot Latvijas simtgadi!

Bet šogad – Latvijas 99. dzimšanas dienas svinēšana Maltas Bērnu un jauniešu centrā sākās 9. novembrī ar Lāčplēša dienas atzīmēšanu. Atgādinot pasākuma dalībniekiem par šīs dienas vēsturisko būtību un domājot par mūsdienu zēniem kā valsts un ģimenes aizstāvjiem, tika piedāvātas dažādas sportiskas  aktivitātes un komandu stafetes. Āra un telpu aktivitāšu pulciņa “Esi vesels un aktīvs” skolotāja Aleksandra Mironova vadībā zēni piedalījās dažādās stafetēs, izturības un spēka pārbaudījumos. Pasākuma beigās tika pasniegtas pateicības par aktīvu piedalīšanos.

13. novembrī gan meitenes, gan zēni radošajā darbnīcā varēja izgatavot pašdarinātu patriotisku piespraudi, ko ar lepnumu nēsāt svētku laikā, iepazīt un izkrāsot savu Latvju spēka zīmi. Katrs bērns, vadoties pēc savām sajūtām, izvēlējās sev vispiemērotāko zīmi. Uzzinot tās nozīmi, katrs atzina, ka tieši tas spēks, ko zīme izstaro, ir tagad visvairāk nepieciešama. Lielajā Latvijas kartē ar papīra sirsniņu palīdzību atzīmēja tās pilsētas un vietas, kur viņi ir bijuši. Daudzi no bērniem stāstīja, kas no ceļojumiem vislabāk patika un uz kurieni vēl gribētu aizbraukt.

14. novembrī bērniem paredzētajā pēcpusdienā „Ai, Tēvu Zemīte” bērni noskatījās latviešu režisora Vara Braslas filmu bērniem “Ūdensbumba resnajam runcim”  un kopā ar improvizācijas pulciņa skolotāju Mārīti Šadursku bērni divās komandās centās atbildēt un atrisināt vairākus uzdevumus par savu dzimteni, tās tradīcijām, ticējumiem, latvju zīmēm. Pasākuma beigās bērni izdejojās jautrās latvju rotaļdejās un nodziedāja Guntara Rača dziesmu „Daudz laimes, Latvija”.

Arī citos interešu izglītības pulciņos visu šo svētku laiku audzēkņi zīmēja, veidoja, izšuva dažādus radošos un vizuālās mākslas darbiņus, kurus varēja apskatīt izveidotajā izstādē Maltas BJC zālē.

16. novembrī arī BJC sapulcējās divas komandas kuras izvēlējās sev visai atšķirīgus nosaukumus – “Zvaigznītes” (meiteņu komanda) un “Reaļnye pacany” (zēnu komanda). Te no svara ir ne tikai vecumposmu īpatnības, bet arī tas dabiskums, ar kādu bērni attiecas pret lietām, turklāt nepretojoties realitātei – krievu valodai, kura ir neatņemama viņu ikdienas daļa.

Pasākums, kas notika BJC metodiķes un skolotājas Intas Bules vadībā ar Žurnālistikas pulciņa skolotājas Skaidrītes Svikšas radošu piepalīdzēšanu, izvērtās gana jautrs un izglītojošs, jo komandas savstarpējā pozitīvā sacensībā no izgrieztiem vārdiem salika mūsu valsts himnu (patiešām prieks, ka tieši puikas bija pirmie, kuri nolasīja abas divrindes). Nākamā darbošanās bija Rēzeknes novada pagastu meklēšana un atpazīšana pēc pirmajiem burtiem (tas prasīja piepūli un vairāk laika, atgādinot, ka bērni mūsdienās vairāk zina par plašo pasauli, bet maz pazīst tuvējo apkārtni!). Arī jautra, bet pieaugušos aizdomāties liekoša bija latviešu multfilmu un filmu atpazīšana (arī tas ir materiāls darbam, jo mums ir tik daudz skaistu darbu, kurus esam aizmirsuši!). Savukārt “Mēmajā šovā” bērni visai naski atveidoja tādus vārdu kā “tautumeita”, “karogs”, “uguns” u.c. Bet lielākās meitenes ar aizrautību spēlēja galda spēli “Fakti par Latviju” (patiešām jābrīnās, cik daudz ir faktu un cik maz no tiem mēs zinām!).

Noslēgumā bija plānota filmas “Baiga vasara” noskatīšanās, taču diemžēl tā vairs nebija atrodama kanālā “Youtube” (lai gan vēl dienu pirms pasākuma bija brīvi skatāma). Diemžēl jāteic, ka autortiesību un citi kritēriji mūsu valstī arī ir “sakārtoti” tā, ka līdz mūsu bērniem nonāk vien ārvalstu “pērles”, tādas kā “Monster hight”, “Nerātnais Henrijs” u.c. Varbūt kādreiz tiks padomāts arī par pašmāju vērtību un ražojumu popularizēšanu?..

Paldies bērniem par jautri aizvadīto pēcpusdienu mūsu valsts svētku noskaņās. Lai vienmēr līdzās tik labi sadzīvotu gan “zvaigznītes”, gan “pacany”! Jūs katrs esat maza, bet svarīga Latvijas daļa, tāpēc – audziet, pilnveidojieties, ņemiet no pasaules labāko, ko tā dod, bet vienmēr atcerieties, ka Latvija būs tik ilgi, cik ilgi JŪS to vēlēsieties!

Rakstu sagatavoja Inta Bule un Skaidrīte Svikša

Last modified on %AM, %06 %346 %2017 %07:%Dec
  Malta  

 

Tuvākie pasākumi

X

Right Click

No right click